Minden, mi él, csak Téged hirdet, minden dicsér, mert mind a műved, Azzal, hogy él, ezt zengi Néked: dicsérlek én, dicsérlek Téged!
Dicsér az ég, Nap, Hold és csillagok, Fény és sötét, nap, éj és hajnalok, dicsér a szél, felhő és hóvihar, a víz s a tűz, megannyi tiszta dallal.
Minden, mi él, csak Téged hirdet, minden dicsér, mert mind a műved, Azzal, hogy él, ezt zengi Néked: dicsérlek én, dicsérlek Téged!
Dicsér a Föld, dicséri szent Neved, mint jó anyánk, táplál s ad eledelt; virág, gyümölcs, zöld fű, fa, hegyvidék, tó és folyó, síkság és büszke bérc.
Minden, mi él, csak Téged hirdet, minden dicsér, mert mind a műved, Azzal, hogy él, ezt zengi Néked: dicsérlek én, dicsérlek Téged!
A nagy világ létével énekel, szavunkra vár, hogy hangja dal legyen, zengjük tehát ég és föld énekét, zengjük velük nagy Isten, áldott légy! Dicsérlek én!