Áll a fájdalomnak anyja,
kín az arcát könnybe vonja,
úgy siratja szent Fiát.
Gyász a lelkét meggyötörte,
kín és bánat összetörte,
tőrnek éle járja át.
Simeon szólt Máriához:
a te lelked is tőr járja át.
Ki ne sírna melyik ember,
hogyha ennyi gyötrelemben
látja lankadozni őt.
Ki ne sírna Máriával,
hogyha látja Szent Fiával
szenvedni a Szent szülőt.
Simeon szólt Máriához:
a te lelked is tőr járja át.
Krisztusom, ha jő halálom,
Anyád szeme rám találjon,
és elhívjon engemet.
Hogyha testem porba tér meg,
lelkem akkor a nagy égnek
dicsőségét lelje meg.
Simeon szólt Máriához:
a te lelked is tőr járja át.