Ember vagy angyalnyelven bármit szólhatok, ha szeretet nincs bennem, csak zengő érc vagyok.
Hiába mondom el mind, ami előadható, értéktelen nélküle ajkamon a szó.
A nélkülözők között mindenem szétoszthatom. Hitemmel a hegyeket is elmozdíthatom.
Ha kialszik a szeretet, alig van remény. Ha hiányzik belőlem, ó, mit érek én?
A szeretet türelmes, jóságos, az igazságban él. Nem féltékeny, nem önző és nem is kevély.
Őrizzük jól, hogy mindig köztünk legyen! A szeretet nem szűnik meg sosem!