Betlehem kis falucskába,
karácsonykor éjféltájba,
Fiúisten ember lett,
mint kis gyermek született.

Őt nevezték Jézuskának,
édesanyját Máriának,
kit polyvába takarva,
béfektetve jászolyba.

Az angyalok fenn az égben,
mennyei nagy fényességben
zengetik az éneket:
Dicsőség az Istennek!