Adjonisten, Jézusunk, Jézusunk!
Három király mi vagyunk.
Lángos csillag állt felettünk,
gyalog jöttünk, mert siettünk,
kis juhocska mondta:
biztos itt lakik a Jézus Krisztus.
Menyhárt király a nevem. Segíts édes Istenem.

Isten fia, jó napot, jó napot!
Nem vagyunk mi vén papok.
Úgy hallottuk, megszülettél,
szegények királya lettél.
Benéztünk hát kicsit hozzád,
Üdvözségünk, égi ország!
Gáspár volnék,
a féle földi király személye.

Adjonisten, Megváltó, Megváltó!
Jöttünk meleg országból.
Főtt kolbászunk mind elfogyott,
fényes csizmánk is megrogyott,
hoztunk aranyat hat marékkal,
tömjént egész vasfazékkal.
Én vagyok a Boldizsár, aki szerecsen király.

Irul pirul Mária, Mária,
boldogságos kismama.
Hulló könnyek záporán át
alig látja Jézuskáját.
A sok pásztor mint muzsikál.
Meg is kéne szoptatni már.
Kedves három királyok, jó éjszakát kívánok.