Ember, ne félj a rossztól, ne félj a fájdalomtól,
van, aki hallja hangod, ha mondod: szabadíts a gonosztól!
Még magadat se féljed! Isten kezén a mérleg,
Ha még oly semmi volnál, akkor is megnagyít a Lélek.

Ha Napba, Holdba lőnek, örülj a szép erőnek!
Isten mindent javára munkál az Istent szeretőnek.
A kék magasba nézz föl! Ne kérdd, hogy meddig érsz föl!
Egyet pillant az Isten, akkor egész lesz a részből.

Ember, a halál is csak ennyi! Ne félj elébe menni!
Édes Atyád az Isten, röpül eléd ölelni,
ember, ne félj a rossztól,
ember, ne félj a rossztól, ember, ne félj a rossztól!