Ha pásztor lennél, vagy bölcs,
kétezer évvel ezelőtt élnél,
vajon mit tennél, mondd csak mit tennél,
a jászolhoz ugye eljönnél?
Vajon mit tennél, mondd csak mit tennél,
a jászolhoz ugye eljönnél?

Ha pásztor lennél, vagy bölcs,
követnéd e azt a csillagot,
vagy mondjuk hinnél e annak
az angyalnak, aki meglátogatott?
mondd csak, hinnél e annak
az angyalnak, aki meglátogatott?

Gyere el a jászolhoz még ma éjjel,
találkoznod kell Isten szeme fényével.
Ne keress itt pompát, gazdagságot,
keresd azt, ki megváltja a világot!
Keresd azt, ki megváltja a világot!