Húsvét tiszta áldozatját a hívek áldva áldják. Bárány megváltja
nyáját és az ártatlan Krisztus már kiengeszteli értünk Atyját.
Élet itt a halállal, megvítt csodacsatával, a holt Életvezér ma
Úr és él!
Mária szent asszony mondd, mit láttál útadon? Az élő
Krisztusnak sírját.

A Fölkeltnek láttam glóriáját angyali tanúkat, szemfedőt és
gyolcsokat. Feltámadt reményem Krisztus, Galileába elétek
indult. Tudjuk Krisztus feltámadott, és diadalmas: ó, gyóztes
Királyunk légy irgalmas.
(Krisztus feltámada mind ő nagy kínjából, ezen mi is örüljünk,
Krisztus legyen reményünk kirelejson.)
Amen. Alleluja!