Hiszek egy Istenben,\.mindenható Atyában,\.mennynek és földnek Teremtőjében.
És Jézus Krisztusban,\.az Ő egyszülött Fiában,\.a mi Urunkban;\.
aki fogantatott Szentlélektől,\.született Szűz Máriától;
szenvedett Poncius Pilátus alatt;\.megfeszítették, meghalt és eltemették.

Alászállt a poklokra,\.harmadnapon föltámadt a halottak közül;\.fölment a mennybe,\.ott ül a mindenható Atya Isten jobbján;\.onnan jön el ítélni élőket és holtakat.
Hiszek Szentlélekben.\.Hiszem az egyetemes Anyaszentegyházat;\.a szentek közösségét,\.a bűnök bocsánatát;\.a test föltámadását és\.az örök életet.
Ámen.