Néha a szavaim oly gyengék,
hogy nem érhetnek el Hozzád
Száraz homoknak érzem így magam,
mint esőre, úgy várok rád!

És néha az imádságom perzsel,
mert küzdök magammal és fáj.
Ha úgy tudnék hinni ahogy szeretsz
engem, az drágább lenne az aranynál!

Dicséretet énekelek,
ha velem vagy új ember lehetek.
A dalom már fenn jár magasan,
te vagy az erőm csak Te, Uram!

És ritkán ha szólok már bátran,
a válasz csak csendben jön el.
Érzem, hogy melletted erős vagyok,
amit ígérsz az nem múlik el!

Dicséretet énekelek,
ha velem vagy új ember lehetek.
A dalom már fenn jár magasan,
te vagy az erőm csak Te, Uram!

Az életemet Tőled kaptam,
mégis Te jössz felém halkan,
hogy hívj, Szent hajlékodba meghívj.

Az életemet Tőled kaptam,
mégis Te jössz felém halkan,
hogy hívj, Szent hajlékodba meghívj.

Dicséretet énekelek,
ha velem vagy új ember lehetek.
A dalom már fenn jár magasan,
te vagy az erőm csak Te, Uram!

Mától a lelkem talán gyógyul,
ha dicséreted éneklem.
A magot amit adtál,
hogy ültessem el,
most indulok, elültetem.