Karácsonyi éjszakáján, Krisztus születési napján,
Örüljünk már örvendezzünk, megszületett már minékünk.
Eredj Éva a pallásra fogj egy pár galambot,
te is Ádám a pincébe, töltsd meg csutorádat.
hogyha velünk Betlehembe be akartok jönni,
siessetek túrósvajas bogácsákat sütni.
Jancsika, Jancsika te gyere előre,
térgyet hajtván üdvözlet,
velünk együtt tiszteljed,
Áldását magunkra, malasztját nyájunkra,
kérjük a kis Jézust alleallelúja.