Minden, mi él, csak Téged hirdet,
minden dicsér, mert mind a műved,
Azzal, hogy él, ezt zengi Néked:
dicsérlek én, dicsérlek Téged!

Dicsér az ég, Nap, Hold és csillagok,
Fény és sötét, nap, éj és hajnalok,
dicsér a szél, felhő és hóvihar,
a víz s a tűz, megannyi tiszta dallal.

Minden, mi él, csak Téged hirdet,
minden dicsér, mert mind a műved,
Azzal, hogy él, ezt zengi Néked:
dicsérlek én, dicsérlek Téged!

Dicsér a Föld, dicséri szent Neved,
mint jó anyánk, táplál s ad eledelt;
virág, gyümölcs, zöld fű, fa, hegyvidék,
tó és folyó, síkság és büszke bérc.

Minden, mi él, csak Téged hirdet,
minden dicsér, mert mind a műved,
Azzal, hogy él, ezt zengi Néked:
dicsérlek én, dicsérlek Téged!

A nagy világ létével énekel,
szavunkra vár, hogy hangja dal legyen,
zengjük tehát ég és föld énekét,
zengjük velük nagy Isten, áldott légy!
Dicsérlek én!