Uram tégy engem a Te békéd eszközévé.
Ahol gyűlölet lakik, oda szeretetet vigyek.
A hol sértés, oda megbocsátást,
ahol széthúzás, oda egyetértést,
ahol tévedés, oda igazságot,
ahol kétely oda hitet,
ahol kétségbeesés, oda reményt,
ahol szomorúság, oda örömet.
Hogy ne vigaszt keressek, hanem vigasztaljak.
Hogy ne megértést keressek,
hanem másokat értsek meg.
Hogy ne szeretetet várjak,
hanem szeretetet nyújtsak,
szeretetet nyújtsak.
Mert önmagunkat feledve találjuk meg magunkat,
ha megbocsátunk, akkor nyerünk bocsánatot.
És ha meghalunk, akkor ébredünk az örök életre.
Amen.