Tiszta, csendes éj vala, Betlehem körében,
Csordaőrök ültenek, ébren a mezőben.
Ím, az Úrnak angyala, száll alá a földre,
Égi fény sugározik szerte a vidékre.
Pásztorok, ne féljetek! Örömet jelentek,
Szűztől ím ma született üdvadó tinéktek.

Ezt vegyétek ím jelül, Dávid városában,
fekszik urunk jászolban kicsiny pólyácskában.
Akkoron sok angyalok, rögrön ott termettek,
Zengve hála éneket, imígy énekeltek.
Hála és magasztalás, Mennyben Istenünknek,
Béke itt az ég alatt, jámbor embereknek.